Peelingi kwasowe
Peelingi kwasowe/chemiczne to zabiegi polegające na aplikacji substancji chemicznej powodujące przyspieszenie odnowy komórkowej. Poprzez złuszczanie kwasami jesteśmy w stanie poprawić kondycję skóry zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz, działając stymulująco na włókna kolagenowe i elastynowe, a także na produkcję kwasu hialuronowego.
Peelingi chemiczne to świetny sposób na wiele różnych problemów skórnych takich jak: przebarwienia, wiotkość skóry, trądzik czy rozszerzone pory. O doborze peelingu w naszym gabinecie decyduje kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu kwalifikującego do zabiegu.
Efekty
- usuwa zrogowaciały naskórek,
- poprawia mikrokrążenie,
- zmniejsza bruzdy oraz zmarszczki,
- redukuje niewielkie blizny,
- leczy niektóre rodzaje trądziku,
- zmniejsza plamy starcze i blizny,
- poprawia wygląd i kondycję skóry,
- odświeża i wygładza skórę,
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych.
Przydatne informacje
Należy unikać opalania, nie stosować kremów z retinolem, używać kosmetyków zawierających niskie stężenie kwasów owocowych.
W przypadku peelingu chemicznego po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, zabezpieczeniu okolic oczu i ust następuje nałożenie preparatu złuszczającego, a następnie preparatu regenerującego.
- podrażnienia,
- trądzik różowaty,
- nadmierna opalenizna,
- liczne znamiona barwnikowe,
- stosowanie kremów z retinolem,
- ciąża i laktacja,
- stan do 2 miesięcy po zabiegach chirurgicznych
- antybiotykoterapia, leczenie izotretynoiną
- infekcje, gorączka
Zabieg powierzchniowy lub średnio głęboki – pacjent może normalnie funkcjonować. Skóra jest bardziej wrażliwa na słońce i nieco mocnej zaczerwieniona, dlatego zaleca się stosowanie kremów z filtrem i unikać opalania w solarium. Zabieg głęboki – dłuższy czas rekonwalescencji ze względu na zaczerwienienie i łuszczenie.
Zabieg trwa około 30 minut. Peelingi wykonuje się w seriach; 5-10 zabiegów co 10-14 dni. Kurację można powtarzać dwa razy w roku.